Nádherná příroda CHKO Beskydy a okolí Penzionu Janoštík nabízí svým návštěvníkům celoročně širokou nabídku sportovních a kulturních akcí v rámci regionu.Procházky panenskou přírodou, kdy mezi nejnavštěvovanější destinace patří Pustevny a Radhošť :

-mimo nádhernou krajinnou scenérii zde můžete obdivovat i několik zajímavostí, jako Kaple sv. Cyrila a Metoděje či sousoší těchto věrozvěstů, socha pohanského boha Radegasta a typické dřevěné stavby postavené v lidovém slohu koncem 19. století. (v dobré víře doufáme, že brzy zrekonstruovaných  )
Za příznivého počasí se můžete dohlédnout až na Vysoké Tatry.

Pro milovníky zimních sportů se nabízí široká škála lyžařských areálů v blízkém okolí :
Ski areály na Valašsku

V létě Vás jistě potěší možnost koupání a jiných aktivit :

Biotop Bečva
Aquapark Frenštát pod Radhoštěm
Cyklostezka Bečva
Gibon park Rožnov pod Radhoštěm
Krytý bazén a koupaliště Rožnov pod Radhoštěm
Ranč Bučiska

Další lákavé možnosti:

Rožnovské pivní lázně

 


Valašské muzeum v přírodě

Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm je znám hlavně díky Valaškému muzeu v přírodě (Skanzen), což je dřevěné městečko na okraji Rožnova s mnoha kolibami a jinými historickými stavbami. Ve valašském skanzenu se každoročně konají různá živá představení a v rámci expozice je možno zde vidět drůbež, dobytek a jiné domácí zvířectvo. Valašské muzeum je největší a nejstarší v Evropě, vzniklo v roce 1925 a za rok jej navštíví více jak 500 000 návštěvníků.
Navštivte vědeckou rekonstrukci Hospody s kupeckým krámem ze Zděchova v areálu Valašské dědiny Valašského muzea v přírodě a ochutnejte výtečná tradiční krajová jída.

Více informací najdete na:  www.vmp.cz/


Město Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm je často nazýván srdcem Valašska nejen pro svou polohu, ale také kvůli svému historickému významu. Rožnov bylo dřevěné městečko na úpatí hory Radhošť, které leží na řece Bečvě (Rožnovská Bečva). V posledních desetiletích se stalo turistickým a kulturním centrem díky Valašskému muzeu v přírodě a dalším atraktivním místům v tomto regionu.
Více informací o městě Rožnově p/R najdete na www.roznov.cz/